Letní tábor & workshopy

29. června 2019 od 9:00
-
14. července 2019 do 14:00

Co jsou to Workshopy Curia Vítkov a co se na nich děje?

Workshopy jsou akcí pořádanou na podporu projektu Curia Vítkov, určenou zájemcům o oživlou historii, se zaměřením na raný středověk.
Na workshopech (česky dílnách) vám ukážeme jednotlivá řemesla, kterými se zabýváme, ukážeme vám všechny triky a tipy, které pro jejich použití budete potřebovat, a povedeme vás ve vaší vlastní práci. Například na kurzu brnířiny se naučíte, jak si uplést zbroj, uplést si ji budete muset sami, ale zato budete vědět jak.
Podpora projektu se v rámci workshopů sestává z práce na výstavě či údržbě hradiště, nemusíte se však obávat ubíjející dřiny. Práci se budeme snažit přizpůsobit vašim schopnostem a pracovnímu nasazení.

Kdy se konají?

Tradičně každý rok trávíme na hradišti začátek léta, první dva týdny v červenci. V nejbližším termínu to tedy vychází na 29.6. - 14.7. 2019. Podrobnější rozpis dění, v průběhu workshopů, najdete pod odkazem Program. 
Tábor pokračuje pro případné zájemce i následující týden (15. - 19. 7.), kdy budeme na místě připravovat bitvu CV, ale už pouze neformálně a bez pevně daného programu. 
Dva týdny pro vás mohou být dlouhá doba, jste proto zváni v libovolném intervalu v průběhu workshopů, nám pomůže každý den, který se za námi stavíte, vy si můžete naplánovat návštěvu podle toho, které řemeslo vás nejvíce zajímá a tak podobně.
Chcete-li přijet na Curia Vítkov v jiný termín a pomoci nám s projektem, navštivte stránky projektu Curia Vítkov, kde je pozvánka na všechny akce projektu a tedy i pracovní brigády. Velmi rádi vás uvidíme.

Kolik peněz workshop stojí?

Správná odpověď je: Nic.
Praxe vypadá tak, že za pobyt a výuku nic neplatíte, platíte si jen vlastní jídlo a materiál, který chcete zpracovávat na workshopech. Jídlo si můžete kupovat sami nebo si jej můžete nechat dovézt námi při hromadném nákupu. Materiál na workshopy si také můžete nakoupit sami nebo se můžete s námi domluvit a my jej opět koupíme při hromadné objednávce.

+ kalendář google + exportovat ical
Podrobnosti o akci
Datum:
Sobota
29. června 2019
Čas:
od 9:00
-
Neděle
14. července 2019
Čas:
do 14:00

Vstupné:
Vstup volný

Místo konání:
Dvorec Curia Vitkov