reference

Aneb podíleli jsme se...

a napsali, řekli a natočili o nás...

Za dobu své existence se naše sdružení podílelo a podílí na celé řadě zajímavých kulturních, komerčních i nekomerčních akcí, souvisejících vesměs s prezentací a popularizací historie (výstavy, městské a obecní slavnosti, TV, film). A to v roli pořadatele, spolupořadatele, účinkujících aj. Většině z těchto úspěšných akcí se také dostalo zasloužené publicity v regionálních, celostátních a někdy i zahraničních médiích. Protože není možné tu vypisovat všechny akce a reference, vybíráme tu jen několik nejzajímavějších, na kterých jsme se podíleli:

Odborné a populárně naučné články:

Výstavy a prezentace:

Film / TV:

 


 

Článek v časopise Histoire et images Medievales

článek

V srpnu roku 2005 vyšel o našem projektu a aktivitách sdružení rozsáhlý článek ve francouzském časopisu - Histoire et images Medievales.

http://www.histoire-images-medievales.com

 


 

Výstava - Sága moravských Přemyslovců

"Život na Moravě od jedenáctého do počátku čtrnáctého století"

Svitky

"Výstava uspořádaná v souvislosti s připomenutím 700. výročí tragické smrti posledního českého krále z rodu Přemyslovců Václava III."

Na výstavě uspořádané Muzeem města Brna ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Olomouci - nejprve od 20. dubna 2006 v Olomouci ve stylovém prostředí přemyslovského paláce a následně od 14.září do 21. ledna 2007 v Brně na Špilberku - se podílelo i naše sdružení a to zapůjčením některých exponátů; replik dobového oblečení a doplňků pro figuríny představující vzhled prostých lidí i nobility v raném středověku.

Výstava v Olomouci
Výstava na Špilberku

Špilberk - výstava

 


 

Článek v časopise Dějiny a současnost

Dějiny a současnost

V čísle 8/2006 vyšel v rubrice "Zapadlí vlastenci" článek Ivety Coufalové "Vykovat si svůj hřebík" představující stručně náš projekt a sdružení.

Dějiny a současnost - 8/2006

 


 

Reportáž v České televizi, v pořadu Toulavá kamera.

13.9.2006 odvysílala Česká televize v pořadu Toulavá kamera reportáž, která představovala veřejnosti náš projekt a činnost našeho sdružení.

Toulavá kamera.

 


 

Partnerství s Národní knihovnou

WebArchiv - archiv českého webu

V únoru 2007 jsme se stali partnery Národní knihovny v projektu WebArchiv - archiv českého webu, jehož účelem je uchovávat zajímavé tématické informace z českých webových stránek.

 


 

Natáčení filmu "The Pagan Queen"

Ve dnech 21. – 27.září 2008 se v areálu našeho skanzenu natáčelo několik scén z nového koprodukčního americko-českého (Constantin Werner, Starlite Production) fantasy filmu - volně na motivy českých pověstí - "Pohanská královna " (The Pagan Queen). Další informace k filmu najdete zde nebo česky - zde.

Libuše Libuše Libuše Libuše

Protože náš dvorec tu měl představovat samotný (mýtický) Vyšehrad, byly dočasně upraveny i některé známé siluety jako třeba původní palisáda, brána apod. Při natáčení byly využity i některé naše rekvizity.

 


Natáčení televizního snímku "Smrt svatého Václava"

Hraný dokument. Scénář a režie Radek Wolf. Výroba FMK Zlín, GATE Television, 2008.

Václav Václav Václav

Natáčelo se převážně v exteriérech i interiérech Curie Vitkov za použití některých našich rekvizit a mobiliáře.

 


Natáčení televizního dokumentu "Ztracené adresy - Žák"

Hraný dokument. Režie J.Tabery, J.Fišer. Scénář: J.Fišer. Vyrobila Česká televize - televizní studio Ostrava, 2011.

Některé scény z venkovského prostředí se natáčely v exteriérech i interiérech Curie Vitkov za využití některých našich rekvizit. Podrobnosti ke snímku a možnost jej shlédnout máte zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318042579-ztracene-adresy/411235100191006-zak/


Natáčení televizního pořadu Port - Husité - zimní ofenzíva.

Hraný dokument. Vyrobila Česká televize, 2012.

Některé hrané scény obléhání Nového hradu u Kunratic se natáčely v exteriérech i interiérech Curie Vitkov - zejména na valech, příkopech a v domech vesnice. Podrobnosti ke snímku a možnost jej shlédnout máte zde, v archivu ČT: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10121359557-port/212563241900009/video/


Výstava - Bitva pod Hrubou Skálou.

Turnov

Zapůjčení replik vybavení (výstroj a výzbroj) pro výstavu pořádanou Muzeem Českého Ráje v Turnově - 7.5. – 18.10.2015

Turnov Turnov Turnov


 

 

 

Obcím a památkámNabídka - úvod

TOPlist