Přidejte se k nám!
Zájemcům o náš projekt a "živou historii"

Srub

 

Pokud Vás náš projekt i aktivity našeho spolku, shrnuté na těchto stránkách, oslovily, zajímají Vás české dějiny v daném období a chtěli byste se i Vy nějakou formou přidat k sdružení lidí, kteří projekt Curia Vitkov realizují, připravili jsme pro vás tuto stránku, jako přehled možností realizace či spolupráce, kterou Vám můžeme nabídnout.

Zároveň bychom chtěli ty z Vás, kteří projevili zájem o spolupráci, ať již ve formě členství, nebo jen externí pomoci apod. vybídnout, aby se nebáli jednat aktivně! Vůbec nezáleží na tom, zda již nějaké zkušenosti "v oboru" máte nebo jste úplní začátečníci! Když nám napíšete, obvykle vám rychle pošleme nějaké základní informace s tím, že by ale bylo samozřejmě lepší sejít se osobně, přímo na místě, nejlépe na nejbližší akci, kde můžete poznat další členy i naší práci. Není ale bohužel v našich silách sledovat všechny zájemce a připomínat se jim s každou akcí. Není to tedy tím, že bychom na vás zapoměli nebo si Vašeho zájmu nevážili, ale očekáváme aktivitu přímo od Vás. Sledujte proto prosím Vy sami náš kalendář akcí a pokud se Vám neozveme my, neváhejte se připomenout či ozvat sami. Ostatně je tu i možnost, že někdo další pojede stejným směrem a sveze Vás nebo se podělíte o cestovní výlohy.

 

Co Vám tedy můžeme nabídnout?

 

Členství ve spolku

Základní možností spolupráce na projektu Curia Vitkov a činnosti našeho spolku je vstoupit do něj jako člen se všemi právy a povinnostmi, obsaženými ve stanovách sdružení. Předpokladem je chuť podílet se na výstavbě a oživování dvorce a ochota dlouhodobě obětovat společnému cíli významnou část svého volného času a sil. Nepožadujeme žádné zvláštní dovednosti a zkušenosti. Pro začátek stačí seriózní zájem a nadšení. Vítáme zvláště lidi kreativní, zvědavé a hravé, kteří mají hlubší zájem o historii, a kteří by si chtěli vyzkoušet na vlastní kůži žít alespoň přibližně v těch podmínkách, ve kterých žili obyvatelé románských Čech. Z naší strany můžeme nabídnout léta získavané „know how“ jednoho z předních sdružení pro oživenou historii u nás, dlouhodobé zapálení pro věc, kontakty s odborníky a vůbec po všech stránkách příjemnou společnost :-)


sdružení

 

 

Působíme nejen na severu Čech!

Naše činnost se také neomezuje jen bezprostředně na areál dvorce a Liberecký kraj, větší část členstva pochází z dalších regionů České republiky a činnost těchto oblastních „buněk“ (viz. kontakty) je neméně rozsáhlá: pořádáme společné workshopy, návštěvy výstav a odborných přednášek a časté exkurze a výlety, spojené s poznáváním významných archeologických a historických lokalit a kulturních památek u nás i v zahraničí.

Rubín Lorsch
Výstup na vrch Rubín u Podbořan (zima 2006) Exkurze po středověké architektuře v Porýní
(karolinská "Torhalle" v Lorsch, léto 2005)

 

 

Externí spolupráce

Pokud vám čas, pracovní povinnosti, vzdálenost nebo jiné záležitosti nedovolují stát se řádným členem a přesto se chcete na našem projektu podílet, máte samozřejmě možnost i Vy. Většinu letní sezóny se na dvorci pracuje, takže Vám stačí jen přijet a občas přiložit ruku k dílu, budete vítáni. Patříte-li k historickým šermířům a jste-li dobře vybaveni na příslušné období, jste zváni na naše pravidelná šermířská setkání, popřípadě se lze dohodnout i na hlubší formě spolupráce Vaší skupiny s naším spolkem, stejně tak zájemci o dobová řemesla a živou historii.

 

 

O sdruženíÚvodZákladní výbava

TOPlist